Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Nehovorte mi, že sa nezvyknete občas zahrať nejakú hru, aj keď už nemáte pätnásť rokov? Hranie hry je forma oslobodenia sa od každodenných povinností. Je to forma zábavy, ktorú máte len pre seba. Netvrdím, že pri hrách musíte tráviť niekoľko hodín denne, postačí vám aj jedna malá polhodinka na hranie. Hier je neúrekom. Vybrať si môžete z rôznych kategórií. Medzi takéto kategórie hier patrí určite stratégia, bojové hry, akčné hry, simulácie, pretekárske autové hry, motorky, formula, rôzne logické a oddychové hry. Ako už zo samotných názvov kategórií vyplýva aj, o aké hry sa bude jednať.

 

detské hry

 

Ak ste chlap, či chlapec, určite vás budú fascinovať rôzne pretekárske alebo akčné hry. Pokiaľ ste dievča, či žena, budete sa zameriavať na rôzne logické hry, oddychové hry alebo hry, kde sa staráte o svoju virtuálnu rodinu. Možno si myslíte, že hry sú len pre deti. No mýlite sa. V ponuke nájdete aj množstvo hier pre dospelých. Hry pre dospelých sú neprístupné deťom hlavne kvôli ich obsahu. Niektoré môžu byť príliš zložité na to, aby ju pochopilo dieťa. Pre deti sú prístupné hry podľa veku. Podľa veku svojim deťom môžete vybrať hry, ktoré sú pre ne vhodné a napríklad aj budú vhodné svojou obtiažnosťou.

 

hranie hier

 

Väčšinou hry pre deti sú veľmi ľahké na porozumenie. Niektoré hry však vôbec nie sú vhodné pre deti. Deti do troch rokov by sa k hrám nemali dostať. Nemajú ešte toľko rozumu, aby sa vedeli správne a vhodne hrať. Deti do troch rokov sa môžu hrať so svojimi hračkami, a nie hrami na počítači. Správne neodhadnutie veku u dieťaťa na hranie sa hier na počítači môže viesť k narušeniu pozornosti u dieťaťa. Takisto môže viesť k rôznej agresii, pretože deti sa do hier tak vžijú, že už nerozoznajú reálny svet od toho virtuálneho. Ako rodičia by sme mali byť veľmi obozretní a pozorní v tom, čo robia naše deti. Každé dieťa je iné, každé dieťa potrebuje špeciálny vek, kedy je na hranie sa hier na počítači pripravené.