Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Pracujete v administratívnej oblasti vo svojom zamestnaní? Takéto administratívne záležitosti vybavujú hlavne ženy, no nájde sa aj zopár mužov, ktorí pracujú v administratíve. Práca v administratíve na PC môže byť aj zábavnou pracovnou činnosťou. Ako si svoju prácu obohatíte? Pracovanie za počítačom má množstvo výhod. Jednou výhodou je tá, že sedíte na svojej stoličke za kancelárskym stolom v klimatizovanej kancelárii. Avšak sedavé zamestnanie môže mať aj veľa nevýhod. Hlavnou nevýhodou je tá, že priberáte a vaše telo nemá dostatok pohybu.

práca na počítači

Administratívne pracovníčky môžu mať aj celkom slušné platy. Určite viac zarobia ako predavačky za pokladňou alebo v rôznych butikoch, či obchodoch so všelijakým možným tovarom. Tak isto môžu viac zarobiť ako čašníčky alebo kuchárky. Administratívne pracovníčky majú výhodu, že nemusia zháňať klientov a chodiť na rôzne pracovné stretnutia. Avšak, ak pracujete vo vyššej kancelárskej činnosti, pracovným stretnutiam sa nevyhnete. Pravidelné porady vo vašom zamestnaní sú niekedy dosť otravné. Mali by sa vykonávať a uskutočňovať vrámci vášho pracovného času. Ja som zažila administratívnu prácu, kde sme mali porady po pracovnom čase.

administratívna pracovníčka

Nikdy sme nevedeli, či porada bude alebo nie. Keď som do svojho zamestnania dochádzala, veľakrát som nevedela prispôsobiť autobusový spoj tak, aby mi vyhovoval, keď bola porada. Autobusový neskorší spoj už nechodil a vždy musel pre mňa prísť manžel. Bolo to veľmi náročné obdobie, avšak práca bola vynikajúca. Robila som ju s radosťou. Práca v administratíve zahŕňa prácu v programe na počítači. Taktiež môžete pracovať s prijatou alebo odoslanou poštou, či vyhotovovať rôzne dokumenty, ktoré rozposielate ďalším ľuďom. Zahŕňa však aj zakladanie papierov do jednotlivých konkrétnych spisov. Každá kancelária má vlastné šanóny, v ktorých má pekne roztriedené jednotlivé dokumenty. Vy ich musíte kontrolovať a dokladať tam ďalšie dokumenty, aby sa nestratili.