Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Nehrdzavejúca oceľ sa v posledných rokoch stala často používaná v úlohe prvkov, ktoré sú dôležité pre spájanie a kotvenie jednotlivých častí konštrukcií, pretože má vynikajúce vlastnosti, nehrdzavie, nedeformuje svoj tvar, odoláva nepriazni počasia a je stále módna, teda nadčasová. Spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe a realizáciám stavieb, majú po rokoch skúsenosti s tým, čo je kvalitné a ktoré typy materiálov kde použiť. Pri projektovaní sa držia hesla, že nie všetko drahé musí byť dobré, ale ani veľmi lacné materiály nie sú spoľahlivé. Dôraz preto kladú hlavne na kvalitu a dlhú životnosť, dizajnová tvárnosť a nadčasovosť je bonusom.

Veľké plochy skla treba dobre ukotviť

Zárukou dlhej životnosti stavieb sú vhodné konštrukcie z kvalitných materiálov, na zábradlia schodísk či balkónov sa dosť často využíva nehrdzavejúca oceľ s jej výnimočnými vlastnosťami. Zábradlia sa tvoria zo stĺpikov alebo ich spájaním so sklenenou výplňou. Keďže RC30-UP17 sklo potrebuje špecifické typy držiakov a spojov, keď treba prihliadať na jeho vlastnosti a s ohľadom na ne tieto úchyty či kotvenie a všetky spojky aj navrhovať.

Zábradlie, ktoré chceme vytvoriť kombinovaním ocele a skla, musíme navrhnúť do detailov s prepracovanými typmi držiakov skla a ich uchytenie k stĺpikom. LM-MONT je spoločnosť, ktorá to dokáž, má za sebou mnohé realizácie a na stavby dodáva konštrukcie rozličného typu. K ich výrobnému programu patrí aj úchyt RC30-UP17, ktorého rozmer je 70x55x40mm. Odborne sa nazýva držiak výplne zábradlia s plochou základňou a je používaný pre hrúbku skla 16,76mm. Na jeho výrobu sa používa nehrdzavejúca oceľ v závislosti od miesta umiestnenia zábradlia, v povrchovej úprave matnej ocele.

Exteriér je častým miestom na realizáciu zábradlia

Hrúbka skla, použitá pri výrobe zábradlia, je dôležitá aj v súvislosti s týmto držiakom, preto je nutné uviesť ju pri objednávke a zadávaní do výroby. Sklo musí byť, samozrejme, takisto bezpečnostné, ale s povrchovou úpravou podľa projektu či návrhu architekta alebo požiadaviek investora. Výsledný efekt bude určite očarujúci, pretože kombinácia skla a ocele ešte nikdy nesklamala.