Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Nevyužíva sa iba v kuchyni na docielenie mäkkých a nadýchaných koláčov. Je to multifunkčná surovina, ktorá v sebe skrýva prekvapivé účinky. Poznáte sóda bikarbónu dobre?

Čo je to sóda bikarbóna

Hydrogénuhličitan sodný – biela kryštalická látka alebo obyčajne povedané sóda bikarbóna. Táto látka je doslova všemožná. Svoje využitie si našla hlavne v kuchyni. Dopomáha totiž k mäkkému a nadýchanému cestu. To ale nie je jej jediné využitie. Okrem bežných domácich prác, kde má rovnako svoje zastúpenie ju môžeme využiť aj v kozmetickom priemysle, farmácii alebo dokonca aj v záhrade. Podstatou je jej kyslá reakcia.

sóda bikarbóna je ideálna pre pokožku celého tela a vlasy

Sóda v farmaceutickom a kozmetickom priemysle

Nemyslite si, že vždy tie zázračné a účinné látky v krémoch, pastách či tobolkách sú zložité látky. Niekedy pre úspech stačí iba jednoduchosť. Farmaceuti už dávno poznajú účinky sódy bikarbóny napríklad pri prečisťovaní organizmu, zmierňovaní kyseliny v žalúdku, infekciách či zápaloch. Kozmetický priemysel siaha rovnako po jej výborných výsledkoch. Hlavne pri problémoch s lupinami a pri výrobe krémov na ruky a nohy. Skúšali ste niekedy jej blahodarné účinky doma? Nepotrebujete na to ani drahý kozmetický salón. Výsledky vás ale milo prekvapia

Upratovanie môže byť aj hračkou

Gazdinky vedia aké ťažké môže byť upratovanie. Zvlášť ak sa jedná o škvrny. Nemyslíme tým ale iba škvrny na poťahoch či kobercoch. Svoje účinky sóda prezentuje aj pri výborných výsledkoch, pri praní a odstraňovaní škvŕn na oblečení. Ďalšou z jej zázračných vlastností je pohlcovanie pachov. Svoju domácnosť teda dokážete vyčistiť s pomocou sódy bikarbóny doslova na,,všetkých frontoch,,.

nekupujte drahé postreky, vyhadzujete tak peniaze za zbytočnú chémiu

Dokonca aj v záhrade

Sóda bikarbóna v záhrade Sirka, je dokonalým pomocníkom v boji proti škodcom. Práve preto je dostupná vo väčších a ekonomickejších baleniach na sirka.sk. Zachránite tak svoju záhradu od škodcov jednoduchým spôsobom a hlavne bez agresívnej chémie. Rovnako obohatíte pôdu a napríklad paradajky porastú jedna radosť.