Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Pri manipulácii s ťažkým a objemným tovarom predstavujú nenahraditeľnú pomoc palety. Sú neoddeliteľnou súčasťou skladov, keďže sú vďaka nim použiteľné vysokozdvižné vozíky. Rovnako sú praktické aj v prípade nakladania nákladu do áut, či pri doručovaní veľkých zásielok klientom. Určite všetci poznajú klasické drevené palety. Tie však majú niekoľko závažných nevýhod. Drevo je biologický materiál a preto pomerne rýchlo podlieha hnilobe, a to v prípade, kedy nie je pravidelne ošetrované. Lenže málokto má čas na pravidelnú údržbu drevených paliet. Pomalým rozkladom dreva následne dochádza k poškodeniu paliet.

poškodené drevené palety

Ďalej drevené palety so sebou nesú riziko, že budú napadnuté škodcami. Rovnako nepríjemný problém môže predstavovať aj hrdza. Tá poškodzuje klince, čo môže oslabiť nosnosť nákladom zaťažovaných paliet. Používanie drevených paliet je limitované aj prostredím, pretože nie je vhodné ich dlhodobo vystavovať vlhkosti, priamemu slnku, dažďu, či mrazu. Spoločnosť Schoeller Allibert si uvedomuje praktickosť a využiteľnosť paliet, no vidí aj nevýhody drevených paliet. A práve preto prišla s myšlienkou, ktorá ich primäla k začatiu výroby plastových paliet. Plastové palety predaj od firmy Schoeller Allibert sú vyrábané z veľmi kvalitného a odolného plastu.

vysokozdvižný vozík

Keďže ide o syntetický materiál, nenapádajú ho škodcovia. Plastovým paletám neprekážajú ani náročné podmienky vonkajšieho prostredia, či extrémne podmienky v priemyselných halách. Sú ľahké, no zároveň vynikajú obrovskou nosnosťou. Ich tvar a konštrukcia sú navrhnuté tak, aby boli maximálne praktické a aby bolo ich používanie bezpečné. Sú použiteľné aj v námornej, či leteckej doprave, a tak je len na vás, aký druh dopravy si zvolíte pre váš náklad. Nakúpte plastové palety od spoločnosti Schoeller Allibert, a objavte ich nepopierateľné výhody a dlhú životnosť.