Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Postaviť budovu si vyžaduje veľa času, financií, ale aj kvalitný projekt a realizáciu z moderných, no kvalitných materiálov. Všetko sa v súčasnosti dá zariadiť, pretože svetový trh je zaplavený množstvom všetkého potrebného na vytvorenie funkčného diela. Stále nové materiály a technologické postupy umožňujú stavať rýchlejšie a efektívnejšie. Rozvoju podnikateľských aktivít a pribúdajúcich administratívnych zložiek sa muselo prispôsobiť aj stavebníctvo a architektúra, zmeniť myslenie pri ich navrhovaní a projektovať veľkoplošné kancelárske priestory, určené prevažne na prenájom. Ich vybavenie a delenie na menšie miestnosti sa tvorí priečkami, v mnohých prípadoch sklenenými, ktorých výhody istotne poznáte.

Pri výškových budovách sa navrhuje sklenená fasáda

Najčastejšie sa sklenené priečky umiestňujú v interiéroch mnohých komerčných budov, kde je nutné zachovať presvetlenie priestoru, ale zmeniť jednotlivé plochy miestností. Sklenené steny ich dokážu vytvoriť neagresívne, neuberú sklenene steny interier tým svetlo v jednotlivých miestnostiach a ich funkcia je aj napriek tomu zachovaná. V stenách môžu byť osadené aj dvere, otváravé alebo posuvné, rovnako ako steny, z bezpečnostného skla.

Všetky moderné interiéry sa vyznačujú tým, že sa v nich nachádzajú prvky zo skla, steny z neho však môžu mať podobu pieskovaného skla, ale aj graficky upraveného, matného či farebného, všetko záleží hlavne na užívateľovi priestoru. Ich inštalácii však musí predchádzať príprava prostredia, pretože veľa interiérov je upravených sadrokartónom na strope, a to by pri jeho finálnej úprave mohol byť problém. Montáž sklenenej steny treba realizovať ešte pred inštaláciou sadrokartónového podhľadu.

Neviditeľné prepojenie exteriéru s interiérom

Použitím bezpečnostného skla sa z konštrukcie stáva bezpečný prvok, ktorý pri používaní nie je zdravie ohrozujúci. Dvere v sklenených stenách slúžia na vstup so priestoru, môžu sa otvárať alebo posúvať, systémy na tento typ sú k dispozícii u mnohých výrobcov, ktorých stačí osloviť a upraví vám celú konštrukciu na mieru. V interiéri tak vznikne veľmi originálna a zaujímavá stena, ktorá určite bude jeho stredobodom.