Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Nikomu asi nemusíme hovoriť, že veľký vplyv na naše zdravie, ale aj psychickú pohodu má kvalita spánku. Spánok je jeden z najpodstatnješích fáz nášho denného rytmu. Keď nie je táto fáza dostatočne naplnená naše telo trpí, nemôže fungovať na sto percent, čo ma za následok výskyt určitých signálov, ktorými nás chce upozorniť, že je unavené. Určite každý z nás vie, že spánok má liečivé vlastnosti na náš organizmus, preto, keď je človek chorý inštinktívne si hľadá nejaké miesto, kde by si mohol ľahnúť a aspoň trochu si odpočinúť. Rovnako je to aj v prípade, keď je naše telo unavené.

matrac

Spánok je základom nášho života, a preto by sme sa mali zamyslieť nad tým, či nášmu telu doprajeme počas dňa dostatok kvalitného a zdravého spánku. Ak nie, mali by sme sa tiež zamyslieť nad príčinou, prečo to tak nie je. Samozrejme dôvodov je veľa, okrem stresu, nadmernej vyťaženosti, sú tu aj dlhotvajúce problémy, nekvalitné podmienky na spánok, zlý matrac a pod. Podstatou kvalitného spánku je vytvoriť vhodné podmienky na spanie. Určite ste už videli, alebo počuli o rôznych zásadách, ktoré by ste pred spánkom mali dodržiavať.

matrac

Ako sú napríklad: nejesť najmenej dve hodiny pred spaním, nepozerať televíziu, ani nepozerať do monitoru, vyvetrať miestnosť, odstrániť rušivé faktory, a pod. Áno tieto zásady sú veľmi podstatné a človek by sa ich mal naozaj pridržiavať, avšak jeden z najpodstatnejších faktorov, ktorý vplýva na kvalitu vášho spánku je matrac – kvalitný matrac. Cena matracov je rôzna. Cenamatracu závisí od značky, ale aj od materiálu a kvality, s ktorou je matrac vyrobený. Preto je dôležité kupovať matrac od certifikovaného výrobcu, ktorý má dlhoročné skúsenosti s výrobou matracov a používa na výrobu svojich matracov kvalitné materiály. Ak hľadáte naozaj kvalitné matrace nájdete ich u slovenského výrobcu ortopedických matracov Segum.