Zosia

Nebaví vás čítať nudné články, v ktorých sa nakoniec aj tak nič nedozviete? Na našom webe, sa vám nič podobné nestane. Píšeme mimoriadne pútavo a pochopiteľne.

Ak patríte medzi pravidelných odosielateľov rôznych balíčkov alebo vlastníte internetový obchod, pravdepodobne patrí balenie zásielok medzi vašu každodennú pracovnú náplň. Iste sa vám však už niekedy prihodila situácia, že zásielka prišla vášmu zákazníkovi poškodená, aj napriek tomu, že ste ju dôkladne zabalili. Problém predstavujú najmä balíčky, ktoré sú odoslané v papierových obálkach, pričom tie sa veľmi jednoducho dokážu počas prepravy poškodiť. Tým, že papier sa ľahko roztrhne, niekedy stačí iba drsnejšia manipulácia prepravným pracovníkom alebo iné neopatrné zaobchádzanie či kontakt s vodou a obsah obálky môže byť ohrozený.

doručovacia služba

Rovnako však poškodenie ani nemusí byť spôsobené pracovníkmi, ale tým, že sa v skladových priestoroch alebo v prepravnom vozidle viaceré zásielky umiestnené na sebe jednoducho medzi sebou znehodnotia. Na vine môžu byť samozrejme aj iné faktory, ako je počasie, ktoré predstavuje vysoké riziko poškodenia hlavne v prípade, ak nejde o zásielku do vlastných rúk, ale prepravca vám ju doručí do poštovej schránky, nedostatočne zabezpečenej a chránenej pred dažďom a inými vplyvmi. Ako majiteľovi e-shopu alebo odosielateľovi zásielok by vám však malo na bezpečnom doručení nepoškodeného balíka mimoriadne záležať. Aj preto by ste mali voliť také typy obálok, krabíc a iných prepravných obalov, ktoré nie sú tak jednoducho preniknuteľné a poskytnú balíčku ideálnu ochranu až do jeho rozbalenia.

bublinková obálka

Dobrou voľbou najmä pre krehké zásielky a obsah, ktorý sa dá ľahko zlomiť či rozbiť sú bublinkové obálky z igelitového materiálu. Tým, že sú obálky igelitové neprenikne do nich vlhkosť a sú odolné voči vode, nečistotám, prachu a iným okolitým rizikám znečistenia. Zároveň však vnútorná bublinková výplň zabezpečuje taktiež bezpečnú a maximálnu ochranu i pre krehkejšie predmety, dokumenty a iný významný obsah. Vložiť do nich môžete tým pádom čokoľvek od knižiek, textilu a oblečenia, kozmetických produktov, šperkov, menšej elektroniky a ďalšieho tovaru či produktov.